Elektrikář, elektroinstalace, elektronická zabezpečení

Elektroinstalace podle Vašich představ !

Domácí telefony

Systémy domovních telefonů podstatně zvyšují bezpečnost při kontrole vstupu do bytových domů, rodinných domů, provozoven a ostatních budov. Domácí telefony slouží ke komunikaci mezi dvěma nebo více místy v objektu.Typickým příkladem je využití systému v objektu s jednou nebo více bytovými jednotkami a jedním nebo více vchody - vstupy. U vchodu je potom umístěn ovládací komunikační panel - telefonní tablo, v jednotlivých bytech domácí telefon.U domu s více vstupy, lze použít pro každý vstup plnohodnotné tablo. Dále pak umožňují dálkově otevřít zámek vchodových dveří od jednotlivých telefonů v bytech. Některými systémy lze otevírat dveře při vstupu místo klasického klíče prostřednictvím kódové klávesnice nebo elektronického klíče - čipu. Videotelefony pak navíc přenášejí i obraz mezi vstupním panelem a bytovými telefony s monitorem. V současné době se v podstatě používají dva druhy systémů a to analogový nebo digitální. U analogového systému se provádí navázání spojení s byty přímo, pomocí tlačítek se jmenovkami jednotlivých obyvatel. U digitálního systému se volí jednotlivé byty převážně prostřednictvím číselné klávesnice. Digitální systémy jsou obzvlášť vhodné u domů s více obyvateli, kde je zařízení přehlednější, lépe se ovládá a vstupní tablo je menších rozměrů. Dnešní moderní digitální systémy umožňují při rekonstrukcích původních zvonkových nebo telefonních zařízení využít převážnou část původních kabelových rozvodů nebo tras a vyhnout se tak větším stavebním zásahům a následným zednickým pracem. Původní rozvody, stoupačky, odbočky k bytům atd. byly i v minulosti na rozdíl od silnoproudých rozvodů zhotoveny kabely s měděným jádrem, které lze nyní využít. Většinou se upraví jen trasa vedení přízemí - suterén - vstupní tablo, tím se podstatně sníží cena za rekonstrukci celého systému domovních telefonů. Ať už jde o jakýkoliv systém domácích telefonů, vždy, když bezvadně funguje tak podstatně zvyšuje komfort a bezpečnost bydlení.

Ukázka digitálního systému DT, řady CD 2502


tablo1.png - Tablo s kódovou klávesnicí v provedení antivandal, masivní odolná kovová konstrukce, kvalitní povrchová úprava, moderní design. Barevné provedení - černá, hnědá, stříbrná. Možnost montáže jak pod, tak na omítku, zdivo.
Možnost ovládání otevírání vstupních dveří číselným kódem, dotykovými čipy Dallas, nebo bezdotykovými Rfid. Podsvětlený seznam uživatelů i číselé klávesnice. Velký, dobře čitelný displej i v noci, pro zobrazení volby bytu a funkcí systému. Snadné ovládání. Kvalitní zvuk. Možnost vícevchodové aplikace.

tablo2.png - Tablo v provedení s nerezovým čelním panelem. Provedení pro zapuštěnou montáž, pod omítku.
Technické vlastnosti jako výše uvedený systém.

Dušan Špánik - elektroinstalace